
Pasję do programowania zamieniamy w realnie działające rozwiązania dla klientów z całego świata
Za nami stoją autonomiczne zespoły, kompetencje, różne osobowości i tożsame wartości
Dołącz do nasChętnie opowiemy Ci więcej! Umów się na spotkanie z Dominiką lub Anią


Jak pracujemy
Praca w Inwedo
Ways of Working, czyli jak pracujemy
Jesteśmy organizacją #remoteFIRST. Realizujemy globalne projekty pracując z różnych miejsc, rozproszeni po całej Polsce, i nie tylko. Jednocześnie dbamy o utrzymanie więzi i relacji w zespole Inwedo, np. dzięki regularnym spotkaniom All Hands. Są one przestrzenią do omawiania wszystkich tematów ogólnofirmowych i projektowych.
Wspieramy też wewnętrzne inicjatywy pomagające w dzieleniu się wiedzą. Zespoły Dev robią to poprzez tzw. Tech-sync, zespół QA ma swoje QA-meetingi, czy PO-meetingi dla Product Ownerów.


Zespoły projektowe
Struktura zespołów projektowych w Inwedo
Pracujemy w zespołach Scrumowych, liczących od trzech do sześciu osób. Teamy składają się m.in z Fullstack Dev, Back- end Dev, Front-end Dev, QA, PO i posiadają wsparcie Product Designera. Członków i członkinie zespołu dobieramy tak, aby uzupełniali się pod kątem kompetencji. Tworzymy też przestrzeń do własnego rozwoju, czy to w zakresie umiejętności technicznych, czy miękkich. Chcesz mieć realny wpływ na finalny kształt projektu?
Ścieżki kariery
Wybierz swoją ścieżkę kariery w Inwedo
Inwedo Pathways, czyli nasze ścieżki rozwoju
W Inwedo dążymy do ciągłego doskonalenia się. Dzielimy się ze sobą wiedzą, budujemy społeczność ekspertów i ekspertek i cały czas podnosimy swoje umiejętności. Lubimy uczyć się nowych rzeczy. Dzięki temu nasze zespoły rosną w siłę, zdobywają nowe kompetencje i są na bieżąco z nowymi trendami w IT.
Nasza wizja
Passionate individuals working in empowered teams creating beautiful software for companies that make an impact.




Nasze wartości
Can-do!
Każde wyzwanie definiujemy jako szansę na wzrost. Zawsze szukamy rozwiązania – nawet tam, gdzie inni widzą „nie da się“. Dla nas to po prostu pytanie o to, „w jaki sposób?”
Go Beyond
Praca nigdy nie jest dla nas po prostu kolejną linijką kodu. Na każdy projekt patrzymy w szerszym kontekście: celów naszych klientów, możliwości budżetowych, użytkownika końcowego.
Empower Others
Ponieważ patrzymy szerzej – widzimy więcej. Rozumiemy biznesy naszych klientów i cele managerów, z którymi współpracujemy. Mamy kompetencje i wiedzę, by wziąć pełną odpowiedzialność za to, co robimy.
Take Ownership
Jako zespół zawsze gramy do jednej bramki i to podejście jest naszą mocną stroną. Dzielimy się wiedzą, motywujemy, działamy w kulturze szacunku i regularnego feedbacku.
Stay Curious
Elastyczność mamy wpisaną w DNA. To pozwala nam wyciągać wnioski z każdego projektu, wciąż uczyć się najlepszych rozwiązań i być otwartym na nowości technologiczne.
Projekty, nad którymi możesz pracować
Wybieraj spośród rozwojowych projektów IT
Dołącz do jednego z nich!
Współpracujemy z klientami z całego świata: od branży efektów specjalnych do najbardziej kasowych produkcji filmowych z USA, po systemy bezpieczeństwa w Skandynawii, przedsięwzięcia skupiające się na ekologii i ochronie przyrody, czy też aplikację dla pasażerów komunikacji miejskiej w Polsce.




Benefity
Poznaj nasze benefity
Wyróżnia nas podejście do człowieka
Skupiamy się na tworzeniu przestrzeni do rozwoju i budowaniu kultury dobrostanu pracowników. Korzystamy z platformy WorkSmile, gdzie miesięczne zasilenia można wykorzystać w całej kafeterii benefitów online.

Budżet szkoleniowy
3500 PLN rocznie na wszystko, czego potrzebujesz do rozwoju w obszarze swojej specjalizacji. Kursy, szkolenia, warsztaty, książki, materiały, języki obce, etc.
Projekty
Międzynarodowi klienci , duże rozwojowe projekty (także greenfield), na które masz realny wpływ i współpraca zawsze oparta na wspólnych wartościach.
Spotkania – tech, QA, PO
Wymiana wiedzy, doświadczeń i umiejętności dla wszystkich od wszystkich.
Technologie
Angular, React, Vue.js, .NET Core, .NET 6, Node.js, AWS, Azure, mikroserwisy i monolity modularne.
Praca zdalna
Pracuj skąd chcesz, my zapewnimy potrzebny sprzęt.
Praca z biura
Odwiedzaj nas w łódzkim biurze, kiedy tylko chcesz (mamy pyszną kawę, owoce i domowe wypieki).
B2B
Jesteś na B2B i potrzebujesz wolnego? U nas masz 20 dni rocznie płatnej przerwy w świadczeniu usług.
Zostań ekspertem
Pomożemy Ci zbudować Twoją markę osobistą. Wesprzemy w publikowaniu artykułów czy udziale na konferencjach.
FRIS®
Narzędzie diagnostyczno-rozwojowe, które określa i opisuje Twój naturalny sposób myślenia oraz działania. Pokazuje, jak najlepiej wykorzystać naturalne predyspozycje – wyjątkowo przydatne we współpracy w zespole, realizowaniu swoich zadań i w życiu osobistym.
Feedback
Cenimy kulturę feedbacku. Dzięki niej Ty także masz wpływ na to, co się u nas dzieje w oparciu o transparentność i empatię
Integracje
Regularnie spotykamy się online i offline. Wspólne firmowe wyjazdy czy cotygodniowe granie w Call of Duty, to tylko niektóre z naszych aktywności.
Pet friendly
Nasze zwierzaki to integralna część naszego zespołu i zawsze możesz przyjść z nimi do biura czy na video-calla.
Mentoring
Nasi mentorzy pomogą Ci rozwinąć Twoje umiejętności techniczne i mocne strony.
Well-being
Joga, indywidualne sesje z psychologiem, nasze akcje prozdrowotne, spotkania z dietetykami – staramy się reagować na to, czego aktualnie potrzebuje zespół.
Karty FIT & Medi
Zapewniamy karty sportowe i prywatną opiekę medyczną w pakietach indywidualnych i rodzinnych.

Worksmile
Korzystamy z platformy benefitowej Worksmile.
Poznaj nas

Work – life balance i firma przyjazna człowiekowi
Jesteśmy firmą przyjazną człowiekowi
Mamy swoje tradycje i lubimy wspólnie świętować! Wiemy, że nasi pracownicy nie zostawia swojej osobowości, preferencji i życia prywatnego za drzwiami biura (albo ekranu). Inwedo zostało wybrane Firmą Przyjazną Człowiekowi, jako miejsce dające ludziom możliwość łączenia różnych życiowych ról.

Cenię uważność na to, czy każdy w firmie czuje się dobrze, czy nie przechodzi trudniejszego czasu i czy nie powinniśmy komuś okazać wsparcia lub docenić za jego pracę.
Są tutaj ludzie o większej wiedzy, doświadczeniu niż ja i chętnie się dzielą swoją wiedzą, tak aby zmniejszał się dystans pomiędzy naszymi umiejętnościami.
Dba się tutaj o przyjemną atmosferę podczas przyjmowania nowych ludzi.
Cenię otwartość na uwagi, rozmowy i sugestie zmian, które można wprowadzić, żeby jeszcze lepiej nam się pracowało.
Cenię swobodę działania i możliwość realizowania własnych pomysłów, mam poczucie, że każdy głos w firmie jest ważny. Pierwszy raz w warunkach biznesowych mam do czynienia z taką uważnością na drugiego człowieka i jego potrzeby (nie tylko zawodowe).
Cenię otwartość do ludzi, sympatię i przemiłą atmosferę.
Proces rekrutacji
Proces rekrutacji krok po kroku
Spotkajmy się
Nasza rekrutacja to spotkania online, przez które poprowadzi Cię zespół People Operations. Pierwszy krok należy do Ciebie. Dalej my zaopiekujemy się wszystkim – wprowadzając Cię w nasze projekty i styl pracy.
Chętnie opowiemy Ci więcej! Umów się na spotkanie z Dominiką lub Anią


Onboarding

Ada Frykowska
Back-End Developer
Co było dla mnie największą niespodzianką po dołączeniu do Inwedo? To, że z mojego (i kolejnych osób też!) przyjścia urządzono święto! Kanapki zamówione na onboardingowe śniadanie to był dla mnie szok. Niezwykle ciepłe, miłe, rodzinne przyjęcie w firmie i zespole projektowym. Dodatkowo zaskoczyło mnie (jeszcze na etapie rekrutacji), że rozmawiając z kimś z Inwedo po raz pierwszy czułam się tak, jakbyśmy przyjaźnili się od lat. Chyba nigdy wcześniej nie doświadczyłam czegoś takiego.

Tomek Pluta
Fullstack Developer
To, jak wyglądał onboarding w Inwedo było dla mnie prawdziwą niespodzianką. Zdecydowanie wywołał efekt “wow”. I to podwójnie. W firmie oraz w projekcie, ze strony klienta – naprawdę dużej firmy. Dba się tutaj o przyjemną atmosferę podczas przyjmowania nowych ludzi. Następnie wdrożenie, które też przeszło zaskakująco gładko. Dodatkowo swoboda pracy, poczucie akceptacji i wsparcia. Pozytywne wrażenia na każdym kroku. Powstający stres się tu rozładowuje, a nie kumuluje.

Zobacz jak dbamy o naszych pracowników
Onboarding – witaj na pokładzie Inwedo!
Gdy dołączasz do naszego zespołu, wspólnie celebrujemy ten dzień. Przygotowujemy się do tego starannie, a dokładny harmonogram wszystkich spotkań i aktywności wysyłamy do Ciebie przed samym startem. Od pierwszych chwil będzie towarzyszyć Ci Buddy. To osoba z zespołu, która zgłosiła się, żeby służyć wsparciem, radą i wprowadzić Cię w życie organizacji.
Najczęstsze pytania
W jaki sposób dbamy o jakość kodu?
Dbamy o jakość kodu pisząc testy jednostkowe oraz integracyjne. Przykładowo w jednym z większych projektów greenfiled, który realizujemy dla szwedzkiego klienta mamy aktualnie ponad 6,5 tys. testów jednostkowych na back-endzie, 13 tys. testów integracyjnych na back-endzie oraz 4,5 tys. testów na front-endzie. Praktykujemy również Code Review, wykonywane przez 2 osoby.
Jaka jest skala aplikacji, które tworzymy?
W przypadku jednego z projektów dla klienta, który działa w branży szeroko pojętego bezpieczeństwa (systemy alarmowe wykorzystywane w większości miejsc publicznych) wielkość aplikacji liczona jest w setkach tysięcy klientów.
Jakie narzędzia wykorzystujemy do pisania testów?
Testy jednostkowe piszemy z wykorzystaniem Nunit, integracyjne w Powershell, testy na front-endzie w Karma & Jassmine.
Czy stosujemy DDD?
DDD to podejście które mamy na uwadze i stosujemy tam gdzie jest to możliwe. Są projekty gdzie mamy częściowo możliwość zastosować DDD oraz projekty w których dopiero eksperymentujemy z podejściem DDD. Biorąc pod uwagę kierunek firmy i specyfikę projektów DDD leży w obszarze naszego zainteresowania.
Organizacja pracy
Jak jest zorganizowana praca w zespole?
Pracujemy w zespołach SCRUM-owych, 3 – 6 osobowych; struktura jest płaska, zespół składa się z Fullstack Dev, Back- end Dev, Front-end Dev, QA, PO. Wsparciem dla zespołu jest również Product Designer. Zespół developerski jest dobierany tak, aby kompetencje się wzajemnie uzupełniały. Każdy w zespole ma możliwość proponowania rozwiązań i wpływania na finalny kształt rozwiązań zastosowanych w projekcie.
Jak przebiega proces wytwarzania oprogramowania?
Proces zawsze rozpoczynamy warsztatami Discovery, w których uczestniczy zespół po naszej stronie i po stronie klienta. Rozmawiamy o potrzebach, pomysłach i staramy się zrozumieć: „po co”.
Realizacja projektu jest podzielona na sprinty (każdy trwa 2, 3 tygodnie). W tym czasie analizujemy, przygotowujemy i weryfikujemy kolejne funkcjonalności (continuous development).
W całym procesie kluczowy jest Kickoff i Offboarding, które dają szansę na precyzowanie oczekiwań i sprawdzanie, czy działamy zgodnie z potrzebami projektu.
W jakim zakresie Developer może decydować o doborze narzędzi i rozwiązań w projekcie?
Nasze projekty to głównie projekty typu greenfield, w ramach których nie tylko koncentrujemy się na realizacji technicznej ale również wspólnie z klientem projektujemy rozwiązania od podstaw. Decyzje o doborze narzędzi i rozwiązań w projekcie podejmowane są na poziomie zespołu.
Jaka jest ilość spotkań w standardowym trybie pracy?
Spotkania i ich ilość wyznacza podejście SCRUM, które stosujemy w codziennej pracy. Są to zazwyczaj codziennie krótkie spotkania daily, retro raz na sprint (sprinty zazwyczaj 2 tygodniowe, naszą zasadą jest, że nie zaczynamy sprintu w poniedziałek i nie kończymy w piątek), planning, refinement, demo.
Dodatkowo raz na 2 tyg spotykamy się ogólnofirmowo (spotkania All Hands), co daje nam przestrzeń na synchronizację informacji i omówienie tematów, które dotyczą całej organizacji.
Jak wygląda proces wdrożenia do pracy?
Przed pierwszym dniem pracy przesyłamy agendę wraz z opisem planowych spotkań. Pierwszego dnia każda nowo zatrudniona osoba otrzymuje plan wdrożenia na najbliższe tygodnie. Każda nowa osoba już na starcie ma przypisanego Opiekuna, jest to osoba z zespołu projektowego do którego dołączy nowozatrudniony/a. Opiekun jest przewodnikiem, który wprowadza w życie zespołu, firmy i w projekt oraz czuwa nad tym, aby proces wdrożenia przebiegał gładko i przyjemnie.
Czy godziny pracy są elastyczne?
Tak, godziny pracy są elastyczne. Pracujemy zadaniowo. Mając na uwadze płynną współpracę w zespołach zależy nam jedynie, aby w ciągu dnia był blok godzin w których cały zespół jest dostępny (przykładowo 10:00 – 14:00), tak aby ułatwić komunikację i organizacje pracy (spotkana daily, bieżąca wymiana info, itp.) W ciągu dnia mogą się też zdarzyć sytuacje kryzysowe/pilne pt. „pękła rura”. Jeśli ktoś z nas potrzebuje „wyłączyć” się w ciągu dnia- to również podchodzimy do tego elastycznie. Cenimy sobie współpracę zespole, dlatego ważne aby zespół wiedział kiedy jestem/kiedy mnie nie ma.
Jaką formę współpracy oferujecie?
Oferujemy formę współpracy opartą o umowę B2B lub umowę o pracę. Wybór formy współpracy to indywidualna decyzja nowozatrudnionej osoby w zależności od tego jaką formę współpracy preferuje.
Czy w przypadku B2B dostanę sprzęt i licencje na konieczne oprogramowanie?
Tak, zapewniamy sprzęt i licencje, niezależnie od formy współpracy.
Rozwój
Jak wyglądają możliwości/ ścieżki rozwoju dla Developerów?
W Inwedo wyróżniamy 3 możliwe Domeny Rozwoju:
- Client-Side Web Development, gdzie jako wysokopoziomowe technologie można wyróżnić: Angular, React.js
- Server-Side Web Development, gdzie jako wysokopoziomowe technologie można wyróżnić: .NET Core / .NET, Node.js
- DevOps;
W ramach Domeny Rozwoju wyróżnia się 2 podstawowe ścieżki rozwoju:
- Space Engineer – czyli eksperta dziedzinowego, który docelowo nadaje kierunek rozwoju domeny w Inwedo.
- Solar Seeker – dewelopera, który nie ogranicza się do jednego języka programowania lub jednego stosu technologii/domeny; jest on “poliglotą programistycznym”.
W ramach tych ścieżek dostępne są poziomy uzależnione od doświadczenia, a przede wszystkim posiadanych kompetencji. Dodatkowo Developerzy mogą rozwijać się w określonych rolach, np. Lidera Technicznego, Rekrutera Technicznego oraz zdobywać odznaki za określone aktywności, m.in. – Space Station Architekt, który m.in. projektuje architekturę rozwiązań obejmując projekty w różnych domenach;
Ambasador – który dzieli się wiedzą nie tylko w firmie, ale również na zewnątrz uczestnicząc jako prelegent w konferencjach, wydarzeniach; pisze artykuły techniczne, prowadzi bloga, itp.
Moon Analyst – wspiera na co dzień Product Ownera w bezpośrednim kontakcie z klientem.
W jaki sposób dbacie o rozwój pracowników?
Każda osoba w firmie ma dostęp do budżetu szkoleniowego w wysokości 3500 PLN na rok. Budżet można wykorzystać wg. indywidualnych potrzeb rozwojowych, na szkolenia online, stacjonarne, udział w konferencjach, zakup książek, itp.
Mamy zdefiniowane ścieżki rozwoju dla ról DEV i QA. Każda osoba ma możliwość udziału w wew. programie mentorskim i regularnej pracy z Mentorem, co wspiera rozwój w wybranym przez siebie obszarze.
Dodatkowo, mamy w firmie przestrzeń do dzielenia się wiedzą tech., jest to Kanał #tech na slacku oraz spotkania Tech Sync raz na 2 tygodnie w ramach, których zespoły dev wymieniają się doświadczeniami, dobrymi praktykami i konkretnymi rozwiązaniami zastosowanymi w projektach.