logotyp inwedo

Pasję do programowania zamieniamy w realnie działające rozwiązania dla klientów z całego świata

Za nami stoją autonomiczne zespoły, kompetencje, różne osobowości i tożsame wartości

Dołącz do nas

Dołącz do nas, jako:

Kategoria

Poziom

Open apply: future processes

Zobacz ofertę

Chętnie opowiemy Ci więcej! Umów się na spotkanie z Dominiką lub Anią

Jak pracujemy

Praca w Inwedo

Ways of Working, czyli jak pracujemy

Jesteśmy organizacją #remoteFIRST. Realizujemy globalne projekty pracując z różnych miejsc, rozproszeni po całej Polsce, i nie tylko. Jednocześnie dbamy o utrzymanie więzi i relacji w zespole Inwedo, np. dzięki regularnym spotkaniom All Hands. Są one przestrzenią do omawiania wszystkich tematów ogólnofirmowych i projektowych. Wspieramy też wewnętrzne inicjatywy pomagające w dzieleniu się wiedzą. Zespoły Dev robią to poprzez tzw. Tech-sync, zespół QA ma swoje QA-meetingi, czy PO-meetingi dla Product Ownerów.

blank
blank

Zespoły projektowe

Struktura zespołów projektowych w Inwedo

Pracujemy w zespołach Scrumowych, liczących od trzech do sześciu osób. Teamy składają się m.in z Fullstack Dev, Back- end Dev, Front-end Dev, QA, PO i posiadają wsparcie Product Designera. Członków i członkinie zespołu dobieramy tak, aby uzupełniali się pod kątem kompetencji. Tworzymy też przestrzeń do własnego rozwoju, czy to w zakresie umiejętności technicznych, czy miękkich. Chcesz mieć realny wpływ na finalny kształt projektu?

Dołącz do nas

Ścieżki kariery

Wybierz swoją ścieżkę kariery w Inwedo

Inwedo Pathways, czyli nasze ścieżki rozwoju

W Inwedo dążymy do ciągłego doskonalenia się. Dzielimy się ze sobą wiedzą, budujemy społeczność ekspertów i ekspertek i cały czas podnosimy swoje umiejętności. Lubimy uczyć się nowych rzeczy. Dzięki temu nasze zespoły rosną w siłę, zdobywają nowe kompetencje i są na bieżąco z nowymi trendami w IT.

blank

Ścieżki rozwoju dla DEV

dowiedz się więcej
blank

Ścieżki rozwoju dla Product Owners

dowiedz się więcej
blank

Ścieżki rozwoju dla QA

dowiedz się więcej

Nasza wizja

Passionate individuals working in empowered teams creating beautiful software for companies that make an impact.

Nasze wartości

blank

Rozwój i doskonalenie

Ciągle rozwijamy nasze umiejętności i pogłębiamy zdobytą wiedzę. Poszukujemy nowych rozwiązań i technologii, co pozwala nam czerpać radość z wykonywanej pracy i dostarczać naszym klientom rozwiązania na wysokim poziomie. Rozwój osobisty jest kluczowym elementem wspólnego sukcesu. Dzielimy się wiedzą i umiejętnościami, zarówno wewnątrz firmy jak i na zewnątrz. Stale doskonalimy nasze standardy pracy.
blank

Komunikatywność

Dbamy o otwartą i uczciwą komunikację wewnątrz firmy oraz z naszymi klientami. Dążymy do tego, żeby rozmawiać o problemach wprost i wspólnie znajdywać ich rozwiązania. Darzymy się zaufaniem. Budujemy długofalowe relacje. Regularnie prosimy o feedback: od klientów i siebie samych.
blank

Współpraca zespołowa

Wierzymy w siłę zespołu. Wspieramy się nawzajem w osiąganiu wspólnych celów. Współpracujemy ze sobą, jak i z naszymi klientami, aby przyczyniać się do wspólnego rozwoju.
blank

Bezpieczeństwo

Chronimy dane i biznesy naszych klientów, zawsze dążąc do zapewnienia najwyższego poziomu bezpieczeństwa w naszej codziennej pracy.
blank

Maksymalizacja wartości biznesowej

Dbamy o to, aby nasze działania maksymalizowały dostarczaną wartość. Dla klientów w postaci wysokiej jakości usług IT, które wspierają ich w budowaniu i skalowaniu biznesu. Dla zespołów w postaci realizacji zadań na najwyższym poziomie jakości i terminowości. Zachowujemy przy tym najwyższe standardy, adaptujemy się do biznesu klienta, oraz przedkładamy dobro zespołu nad własne interesy.
blank

Humor i harmonia

Chcemy czuć się dobrze we własnym towarzystwie i w relacji z klientem. Lubimy żartować, śmiać się, przesyłać sobie memy, gify czy “suchary”. Stwarzamy warunki do tego, żeby praca nie była tylko pracą, ale też miejscem, gdzie można spotkać przyjaciół.

Zobacz aktualne oferty i dołącz do nas

Aplikuj

Projekty, nad którymi możesz pracować

Wybieraj spośród rozwojowych projektów IT

Dołącz do jednego z nich!

Współpracujemy z klientami z całego świata: od branży efektów specjalnych do najbardziej kasowych produkcji filmowych z USA, po systemy bezpieczeństwa w Skandynawii, przedsięwzięcia skupiające się na ekologii i ochronie przyrody, czy też aplikację dla pasażerów komunikacji miejskiej w Polsce.

blank
blank
blank
blank
blank
blank

Benefity

Poznaj nasze benefity

Wyróżnia nas podejście do człowieka

Skupiamy się na tworzeniu przestrzeni do rozwoju i budowaniu kultury dobrostanu pracowników. Korzystamy z platformy WorkSmile, gdzie miesięczne zasilenia można wykorzystać w całej kafeterii benefitów online.

blank
blank

Budżet szkoleniowy

3500 PLN rocznie na wszystko, czego potrzebujesz do rozwoju w obszarze swojej specjalizacji. Kursy, szkolenia, warsztaty, książki, materiały, języki obce, etc.

blank

Projekty

Międzynarodowi klienci , duże rozwojowe projekty (także greenfield), na które masz realny wpływ i współpraca zawsze oparta na wspólnych wartościach.

blank

Spotkania – tech, QA, PO

Wymiana wiedzy, doświadczeń i umiejętności dla wszystkich od wszystkich.

blank

Technologie

Angular, React, Vue.js, .NET Core, .NET 6, Node.js, AWS, Azure, mikroserwisy i monolity modularne.

blank

Praca zdalna

Pracuj skąd chcesz, my zapewnimy potrzebny sprzęt.

blank

Praca z biura

Odwiedzaj nas w łódzkim biurze, kiedy tylko chcesz (mamy pyszną kawę, owoce i domowe wypieki).

blank

B2B

Jesteś na B2B i potrzebujesz wolnego? U nas masz 20 dni rocznie płatnej przerwy w świadczeniu usług.

blank

Zostań ekspertem

Pomożemy Ci zbudować Twoją markę osobistą. Wesprzemy w publikowaniu artykułów czy udziale na konferencjach.

blank

FRIS®

Narzędzie diagnostyczno-rozwojowe, które określa i opisuje Twój naturalny sposób myślenia oraz działania. Pokazuje, jak najlepiej wykorzystać naturalne predyspozycje – wyjątkowo przydatne we współpracy w zespole, realizowaniu swoich zadań i w życiu osobistym.

blank

Feedback

Cenimy kulturę feedbacku. Dzięki niej Ty także masz wpływ na to, co się u nas dzieje w oparciu o transparentność i empatię

blank

Integracje

Regularnie spotykamy się online i offline. Wspólne firmowe wyjazdy czy cotygodniowe granie w Call of Duty, to tylko niektóre z naszych aktywności.

blank

Pet friendly

Nasze zwierzaki to integralna część naszego zespołu i zawsze możesz przyjść z nimi do biura czy na video-calla.

blank

Mentoring

Nasi mentorzy pomogą Ci rozwinąć Twoje umiejętności techniczne i mocne strony.

blank

Well-being

Joga, indywidualne sesje z psychologiem, nasze akcje prozdrowotne, spotkania z dietetykami – staramy się reagować na to, czego aktualnie potrzebuje zespół.

blank

Karty FIT & Medi

Zapewniamy karty sportowe i prywatną opiekę medyczną w pakietach indywidualnych i rodzinnych.

blank

Worksmile

Korzystamy z platformy benefitowej Worksmile.

Cenię uważność na to, czy każdy w firmie czuje się dobrze, czy nie przechodzi trudniejszego czasu i czy nie powinniśmy komuś okazać wsparcia lub docenić za jego pracę.
Są tutaj ludzie o większej wiedzy, doświadczeniu niż ja i chętnie się dzielą swoją wiedzą, tak aby zmniejszał się dystans pomiędzy naszymi umiejętnościami.
Dba się tutaj o przyjemną atmosferę podczas przyjmowania nowych ludzi.
Cenię otwartość na uwagi, rozmowy i sugestie zmian, które można wprowadzić, żeby jeszcze lepiej nam się pracowało.
Cenię swobodę działania i możliwość realizowania własnych pomysłów, mam poczucie, że każdy głos w firmie jest ważny. Pierwszy raz w warunkach biznesowych mam do czynienia z taką uważnością na drugiego człowieka i jego potrzeby (nie tylko zawodowe).
Cenię otwartość do ludzi, sympatię i przemiłą atmosferę.

Proces rekrutacji

Proces rekrutacji krok po kroku

Spotkajmy się

Nasza rekrutacja to spotkania online, przez które poprowadzi Cię zespół People Operations. Pierwszy krok należy do Ciebie. Dalej my zaopiekujemy się wszystkim – wprowadzając Cię w nasze projekty i styl pracy.
Obrazek

Chętnie opowiemy Ci więcej! Umów się na spotkanie z Dominiką lub Anią

Onboarding

blank

Ada Frykowska

Back-End Developer

Co było dla mnie największą niespodzianką po dołączeniu do Inwedo? To, że z mojego (i kolejnych osób też!) przyjścia urządzono święto! Kanapki zamówione na onboardingowe śniadanie to był dla mnie szok. Niezwykle ciepłe, miłe, rodzinne przyjęcie w firmie i zespole projektowym. Dodatkowo zaskoczyło mnie (jeszcze na etapie rekrutacji), że rozmawiając z kimś z Inwedo po raz pierwszy czułam się tak, jakbyśmy przyjaźnili się od lat. Chyba nigdy wcześniej nie doświadczyłam czegoś takiego.
blank

Tomek Pluta

Fullstack Developer

To, jak wyglądał onboarding w Inwedo było dla mnie prawdziwą niespodzianką. Zdecydowanie wywołał efekt “wow”. I to podwójnie. W firmie oraz w projekcie, ze strony klienta – naprawdę dużej firmy. Dba się tutaj o przyjemną atmosferę podczas przyjmowania nowych ludzi. Następnie wdrożenie, które też przeszło zaskakująco gładko. Dodatkowo swoboda pracy, poczucie akceptacji i wsparcia. Pozytywne wrażenia na każdym kroku. Powstający stres się tu rozładowuje, a nie kumuluje.
blank

ZOBACZ JAK DBAMY O NASZYCH PRACOWNIKÓW

Onboarding – witaj na pokładzie Inwedo!

Gdy dołączasz do naszego zespołu, wspólnie celebrujemy ten dzień. Przygotowujemy się do tego starannie, a dokładny harmonogram wszystkich spotkań i aktywności wysyłamy do Ciebie przed samym startem. Od pierwszych chwil będzie towarzyszyć Ci Buddy. To osoba z zespołu, która zgłosiła się, żeby służyć wsparciem, radą i wprowadzić Cię w życie organizacji.

blank

Ada Frykowska

Back-End Developer

Co było dla mnie największą niespodzianką po dołączeniu do Inwedo? To, że z mojego (i kolejnych osób też!) przyjścia urządzono święto! Kanapki zamówione na onboardingowe śniadanie to był dla mnie szok. Niezwykle ciepłe, miłe, rodzinne przyjęcie w firmie i zespole projektowym. Dodatkowo zaskoczyło mnie (jeszcze na etapie rekrutacji), że rozmawiając z kimś z Inwedo po raz pierwszy czułam się tak, jakbyśmy przyjaźnili się od lat. Chyba nigdy wcześniej nie doświadczyłam czegoś takiego.
blank

Tomek Pluta

Fullstack Developer

To, jak wyglądał onboarding w Inwedo było dla mnie prawdziwą niespodzianką. Zdecydowanie wywołał efekt “wow”. I to podwójnie. W firmie oraz w projekcie, ze strony klienta – naprawdę dużej firmy. Dba się tutaj o przyjemną atmosferę podczas przyjmowania nowych ludzi. Następnie wdrożenie, które też przeszło zaskakująco gładko. Dodatkowo swoboda pracy, poczucie akceptacji i wsparcia. Pozytywne wrażenia na każdym kroku. Powstający stres się tu rozładowuje, a nie kumuluje.

Najczęstsze pytania

W jaki sposób dbamy o jakość kodu?

Dbamy o jakość kodu pisząc testy jednostkowe oraz integracyjne. Przykładowo w jednym z większych projektów greenfiled, który realizujemy dla szwedzkiego klienta mamy aktualnie ponad 6,5 tys. testów jednostkowych na back-endzie, 13 tys. testów integracyjnych na back-endzie oraz 4,5 tys. testów na front-endzie. Praktykujemy również Code Review, wykonywane przez 2 osoby.

Jaka jest skala aplikacji, które tworzymy?

W przypadku jednego z projektów dla klienta, który działa w branży szeroko pojętego bezpieczeństwa (systemy alarmowe wykorzystywane w większości miejsc publicznych) wielkość aplikacji liczona jest w setkach tysięcy klientów.

Jakie narzędzia wykorzystujemy do pisania testów?

Testy jednostkowe piszemy z wykorzystaniem Nunit, integracyjne w Powershell, testy na front-endzie w Karma & Jassmine.

Czy stosujemy DDD?

DDD to podejście które mamy na uwadze i stosujemy tam gdzie jest to możliwe. Są projekty gdzie mamy częściowo możliwość zastosować DDD oraz projekty w których dopiero eksperymentujemy z podejściem DDD. Biorąc pod uwagę kierunek firmy i specyfikę projektów DDD leży w obszarze naszego zainteresowania.

Organizacja pracy

Jak jest zorganizowana praca w zespole?

Pracujemy w zespołach SCRUM-owych, 3 – 6 osobowych;  struktura jest płaska, zespół składa się z Fullstack Dev, Back- end Dev, Front-end Dev, QA, PO. Wsparciem dla zespołu jest również Product Designer.  Zespół developerski jest dobierany tak, aby kompetencje się wzajemnie uzupełniały. Każdy w zespole ma możliwość proponowania rozwiązań i wpływania na finalny kształt rozwiązań zastosowanych w projekcie.

Jak przebiega proces wytwarzania oprogramowania?

Proces zawsze rozpoczynamy warsztatami Discovery, w których uczestniczy zespół po naszej stronie i po stronie klienta. Rozmawiamy o potrzebach, pomysłach i staramy się zrozumieć: „po co”.

Realizacja projektu jest podzielona na sprinty (każdy trwa 2, 3 tygodnie). W tym czasie analizujemy, przygotowujemy i weryfikujemy kolejne funkcjonalności (continuous development).

W całym procesie kluczowy jest Kickoff i Offboarding, które dają szansę na precyzowanie oczekiwań i sprawdzanie, czy działamy zgodnie z potrzebami projektu.

W jakim zakresie Developer może decydować o doborze narzędzi i rozwiązań w projekcie?

Nasze projekty to głównie projekty typu greenfield, w ramach których nie tylko koncentrujemy się na realizacji technicznej ale również wspólnie z klientem projektujemy rozwiązania od podstaw. Decyzje o doborze narzędzi i rozwiązań w projekcie podejmowane są na poziomie zespołu.

Jaka jest ilość spotkań w standardowym trybie pracy?

Spotkania i ich ilość wyznacza podejście SCRUM, które stosujemy w codziennej pracy. Są to zazwyczaj codziennie krótkie spotkania daily, retro raz na sprint (sprinty zazwyczaj 2 tygodniowe, naszą zasadą jest, że nie zaczynamy sprintu w poniedziałek i nie kończymy w piątek), planning, refinement, demo.

Dodatkowo raz na 2 tyg spotykamy się ogólnofirmowo (spotkania All Hands), co daje nam przestrzeń na synchronizację informacji i omówienie tematów, które dotyczą całej organizacji.

Jak wygląda proces wdrożenia do pracy?

Przed pierwszym dniem pracy przesyłamy agendę wraz z opisem planowych spotkań. Pierwszego dnia każda nowo zatrudniona osoba otrzymuje plan wdrożenia na najbliższe tygodnie. Każda nowa osoba już na starcie ma przypisanego Opiekuna, jest to osoba z zespołu projektowego do którego dołączy nowozatrudniony/a. Opiekun jest przewodnikiem, który wprowadza w życie zespołu, firmy i w projekt oraz czuwa nad tym, aby proces wdrożenia przebiegał gładko i przyjemnie.

Czy godziny pracy są elastyczne?

Tak, godziny pracy są elastyczne. Pracujemy zadaniowo. Mając na uwadze płynną współpracę w zespołach zależy nam jedynie, aby w ciągu dnia był blok godzin w których cały zespół jest dostępny (przykładowo 10:00 – 14:00), tak aby ułatwić komunikację i organizacje pracy (spotkana daily, bieżąca wymiana info, itp.) W ciągu dnia mogą się też zdarzyć sytuacje kryzysowe/pilne pt. „pękła rura”. Jeśli ktoś z nas potrzebuje „wyłączyć” się w ciągu dnia- to również podchodzimy do tego elastycznie. Cenimy sobie współpracę zespole, dlatego ważne aby zespół wiedział kiedy jestem/kiedy mnie nie ma.

Jaką formę współpracy oferujecie?

Oferujemy formę współpracy opartą o umowę B2B lub umowę o pracę. Wybór formy współpracy to indywidualna decyzja nowozatrudnionej osoby w zależności od tego jaką formę współpracy preferuje.

Czy w przypadku B2B dostanę sprzęt i licencje na konieczne oprogramowanie?

Tak, zapewniamy sprzęt i licencje, niezależnie od formy współpracy.

Rozwój

Jak wyglądają możliwości/ ścieżki rozwoju dla Developerów?

W Inwedo wyróżniamy 3 możliwe Domeny Rozwoju:

  • Client-Side Web Development, gdzie jako wysokopoziomowe technologie można wyróżnić: Angular, React.js
  • Server-Side Web Development, gdzie jako wysokopoziomowe technologie można wyróżnić: .NET Core / .NET, Node.js
  • DevOps;

W ramach Domeny Rozwoju wyróżnia się 2 podstawowe ścieżki rozwoju:

  • Space Engineer – czyli eksperta dziedzinowego, który docelowo nadaje kierunek rozwoju domeny w Inwedo.
  • Solar Seeker – dewelopera, który nie ogranicza się do jednego języka programowania lub jednego stosu technologii/domeny; jest on “poliglotą programistycznym”.

W ramach tych ścieżek dostępne są poziomy uzależnione od doświadczenia, a przede wszystkim posiadanych kompetencji. Dodatkowo Developerzy mogą rozwijać się w określonych rolach, np.  Lidera Technicznego, Rekrutera Technicznego oraz zdobywać odznaki za określone aktywności, m.in. – Space Station Architekt, który m.in. projektuje architekturę rozwiązań obejmując projekty w różnych domenach;

Ambasador – który dzieli się wiedzą nie tylko w firmie, ale również na zewnątrz uczestnicząc jako prelegent w konferencjach, wydarzeniach; pisze artykuły techniczne, prowadzi bloga, itp.

Moon Analyst – wspiera na co dzień Product Ownera w bezpośrednim kontakcie z klientem.

W jaki sposób dbacie o rozwój pracowników?

Każda osoba w firmie ma dostęp do budżetu szkoleniowego w wysokości 3500 PLN na rok. Budżet można wykorzystać wg. indywidualnych potrzeb rozwojowych, na szkolenia online, stacjonarne, udział w konferencjach, zakup książek, itp.

Mamy zdefiniowane ścieżki rozwoju dla ról DEV i QA. Każda osoba ma możliwość udziału w wew. programie mentorskim i regularnej pracy z Mentorem, co wspiera rozwój w wybranym przez siebie obszarze.

Dodatkowo, mamy w firmie przestrzeń do dzielenia się wiedzą tech., jest to Kanał #tech na slacku oraz spotkania Tech Sync raz na 2 tygodnie w ramach, których zespoły dev wymieniają się doświadczeniami, dobrymi praktykami i konkretnymi rozwiązaniami zastosowanymi w projektach.

Open apply: future processes

arrow-up icon